Outdoor Eğitim Parkuru

Öğrenme

Konfor Alanlarının Dışına Yolculuk

Genel olarak hepimiz, alışkın olmadığımız durumlardan,becerilerimizin yetersiz kaldığını düşündüğümüz, başarısızlığauğrayacağımız, incineceğimiz veya küçük düşebileceğimizortamlardan uzak durmaya çalışırız.
Bu durum normal görülebilir; fakat yeni kavramlardan, nesnelerden, ortamlardan, farklı düşünme ve çaba gerektiren koşullardan uzak duruyorsak, öğrenmeden de uzak duruyoruz demektir. Öğrenmek, o güne kadar yaşadığımız tecrübelerle oluşturduğumuz, içinde kendimizi rahat hissettiğimiz konfor alanınındışında gerçekleşir. Bu, alışkanlıklarımız ve korkularımızla yüzleşmemizi gerektirir.

Birikim'in Ropes Course ile gerçekleştirdiği Takım Oyunu,İletişim ve Liderlik Geliştirme Eğitim Programları

Programlar, organizasyonların birbirinden farklı amaç ve ihtiyaçlarınınyanısıra katılımcıların zihinsel ve fiziksel ihtiyaçlarını karflılayacakflekilde tasarlanır. Oluşturulan yüreklendirici ortam, bütün katılımcıların gerçekleştirilen aktivitelerde yer almasını sağlarken, hem bireysel hem de organizasyonel amaçlar doğrultusunda gelişme sağlanır.
Her aktiviteden sonra Birikim Danışmanlarının rehberliğinde değerlendirme bölümleri yapılır. Burada kullanılan modeller yaşanılanlardan öğrenmeyi en üst seviyeye çıkarır. Katılımcılara iş dünyasına transfer edebilecekleri yeni ve uygulanabilir stratejiler geliştirme fırsatı sağlar.

Yaşadığımız tecrübelerle kendimizi keşfederiz!

Yaşayarak ÖğrenmeEn etkili öğrenme, yaşadığımız tecrübeler vebunların neden, nasıl, niçin olduğunun sorgulanmasıyla gerçekleşir.
İnsanların kendilerinin keşfettiği bilgiler,başkalarının sunduklarınagöre daha değerlidir. Yaşanılan tecrübeler içinde insanların kendileri veişbirliği yaptıkları kişilerle ilgili farkındalıkları artar.
İnsanların, nasıl davrandıklarını ve bu davranışlarının sonuçlarınıyaşayarak görmeleri gelişmek için kritik unsurdur.
Etkin öğrenme deneyimleri, bireylerin kapasitelerinde algılama ve düşüncedüzeylerinde gelişme sağlar. Bu flekilde kişiler, daha iyi üretir, yaratır, etkiler, kendilerini ve koşullarını daha iyi yönetirler.
Birikim'in kullandığı Yaşayarak Öğrenme yöntemi de öğrenme sürecinin bu önemliaşamasını oluşturur.

Ropes Course Yöntemi

Ropes Course aktiviteleri; bireyleri ve takımları sınırları aşmaya, meydan okumaya davet eden, yerden metrelerce yüksekliğe yerleştirilmiş aktivitelerdir.Her aktivitede ipler, kasklar, emniyet yelekleri ve yerleşik sistem sayesinde güvenlik tam olarak sağlanır. Bu aktiviteler, bireylerin sınırlarını zorlayarak gerçek potansiyellerini görme fırsatı sağlar. Bireylerin güç koşullar altında başarıya ulaşabilmesi, diğer insanlarla ortak amaçlar oluşturmalarına ve bununiçin kuracakları işbirliğine bağlıdır. Bu iki unsur ise takım içinde güven,dayanışma ve işe ortak sahip çıkma duygularının gelişmesini sağlar.

  • Outdoor
  • Outdoor
  • Outdoor
  • Outdoor
  • Outdoor
  • Outdoor

Direk

Sınırlarınızı keşfetmeye hazır mısınız?

Direk, tek kişilik bir aktivite gibi gözükse de takımınızın desteği olmadan başarı mümkün değildir. Takım elemanlarının bir kısmı güvenliğinizden sorumluyken diğerleri, daha yükseğe çıkabilmeniz için size motivasyondesteği sağlar.
İşbirliği, güven, destek ve motivasyon.Sonuç, zirve!

Zafer Duvarı

Ortak amaç ve topyekün çaba olmadan hedeflerinize ulaşamazsınız!

Bu çalışmada bir ip, ortak bir hedefe ulaşmakiçin tırmanış yapan üç kişiyi birbirine bağlar.Aradaki bu bağ “Tek başınıza ne kadar güçlüolursanız olun, takımınızı düşünmüyorsanız ZaferDuvarına tırmanamazsınız” anlamınagelmektedir. Kişilerin bireysel becerilerini ortakamaç için kullanmadıkları takdirde başarılı olmaimkanı yoktur. İş dünyasında bireyler vedepartmanlar arasında bulunan ve ortakamaçların gerçekleştirilmesini sağlayan, zamanzaman unutulan bağların önemini vurgular.Problemlerle uğraşırken yaşanan körlüğün nasılaşılabileceği konusunda katılımcılarda net fikirleroluşturur.

Denge Teli

Stratejik işbirliğini, kazan-kazan davranışlarını ve yaşamdaki dengeyi yerden metrelerce yukarıda sınayın!

Katılımcılar gerekli donanımları giymiş olarakY şeklindeki çelik halat üzerinde bu çalışmayıgerçekleştirir. Başlangıç noktasındanbuluşma noktasına birbirlerinden bağımsızolarak ilerlerler. İkili yollarının kesiştiği andanitibaren güven, işbirliği ve iletişim ilearalarındaki dengeyi kurabilirse, bitişnoktasına ulaşabilir. Tek başınagerçekleştirilemeyecek bir aktivite,başarı ancak işbirliği ile yakalanabilir.

Outdoor Eğitim Parkuru broşürünü indirmek için tıklayınız.

 
 
Otel Odaları Kongre Merkezi Otel Lezzetleri Sanal Gezinti
Standart Oda
Suite Oda
Deluxe Oda
Kral Dairesi
Engelli Odası
Kapasite ve Ekipman
Konferans & Seminer
Düğün Nişan Balo
Mezuniyet Özel Gün
Etkinlikler Organizasyon
Nilüfer Restaurant
Göl Kafe
Anatolia Restaurant
Geyikli Bar
Lobi Cafe
İletişim & Harita
Sanal Tur
Tanıtım Filmi
Fotoğraf Galerisi
Sanal Broşürler
Her hakkı saklıdır. © Büyük Abant Oteli